Artroskopia kolana w naszej klinice w Krakowie

Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić

Urazy stawu kolanowego

Staw kolanowy jest jednym z najbardziej złożonych stawów pod względem budowy anatomicznej i biomechaniki. W czasie jego zgięcia stopniowo dołączają się ruchy rotacji, przywodzenia i odwodzenia oraz ruchy posuwiste goleni. Dodatkowo jest ono narażone na uszkodzenia poprzez przenoszenie w różnych pozycjach obciążeń statycznych i dynamicznych. Jego obrażenia stanowią 10 – 25% wszystkich uszkodzeń ciała i występujących w różnym wieku, głównie u osób młodych i aktywnych zawodowo. Jeśli szukają Państwo zabiegu leczniczego na schorzenia tego stawu, a dogodną dla Państwa lokalizacją jest Kraków, artroskopia kolana w naszej klinice z pewnością rozwiąże ten problem.

Czym jest artroskopia kolana?

Warto wiedzieć, na czym właściwie polega zabieg. Otóż artroskopia kolana jest nowoczesną, małoinwazyjną, endoskopową metodą diagnostyczno-terapeutyczną. Umożliwia lekarzowi bardzo dokładne obejrzenie wnętrza stawu objętego procesem chorobowym z jednoczesnym wykonaniem zabiegów operacyjnych łagodzącym objawy, co nie jest możliwe podczas tradycyjnej metody operacyjnej. Świadczy to o tym, że zabieg jest jednym z najbardziej skutecznych w przypadku schorzeń stawu kolanowego, a więc szukając odpowiedniej terapii, warto zdecydować się na artroskopię kolana w Krakowie.

Artroskopia kolana – Kraków – Jak przebiega zabieg w naszym gabinecie?

W trakcie zabiegu artroskopii kolana wykonywane są niewielkie punktowe nacięcia po bokach stawu, następnie wprowadza się mikro kamerę i wypełnia przestrzeń solą fizjologiczną. Ortopeda, oglądając i opisując poszczególne struktury, przeprowadza diagnozę uszkodzeń, istnienia ciał obcych czy innych zmian. Zależnie od potrzeb, lekarz może od razu zastosować odpowiednią procedurę leczniczą, wykonując zabieg za pomocą miniaturowych narzędzi chirurgicznych. Zabieg charakteryzuje się brakiem obecności krwi, a dzięki niedużym nacięciom dolegliwości pooperacyjne związane są tylko z leczeniem. Bardzo istotną zaletą artroskopii jest krótki pobyt pacjenta w klinice oraz zmniejszenie ilości powikłań po zabiegowych. Skuteczne i szybkie leczenie, bez obawy o skutki uboczne!

Właśnie taki efekt daje artroskopia kolana. Kraków, ulica Sokołowskiego 19 – serdecznie zapraszamy!

KONTAKT

Lubimy rozmawiać,

pozostańmy w kontakcie.
Chcesz uzyskać szczegółowe informacje o usługach kliniki lub umówić wizytę – skontaktuj się z nami.
GODZINY OTWARCIA

pon-pt:  07:00 – 21:00

Na terenie kliniki duży, bezpłatny parking dla Pacjentów!

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Menu