Artroskopia kolana w naszej klinice w Krakowie

Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić

Staw kolanowy  jest jednym z najbardziej złożonych stawów pod względem budowy anatomicznej i biomechaniki. W czasie jego zgięcia stopniowo dołączają się ruchy rotacji, przywodzenia i odwodzenia oraz ruchy posuwiste goleni. Dodatkowo jest ono narażone na uszkodzenia poprzez przenoszenie w różnych pozycjach obciążeń statycznych i dynamicznych. Jego obrażenia stanowią 10 – 25% wszystkich uszkodzeń ciała i występujących  w różnym wieku, głównie u osób młodych i aktywnych zawodowo.

Artroskopia kolana jest nowoczesną, małoinwazyjną, endoskopową metodą diagnostyczno-terapeutyczną. Umożliwia lekarzowi bardzo dokładne obejrzenie wnętrza stawu objętego procesem chorobowym z jednoczesnym wykonaniem zabiegów operacyjnych łagodzącym objawy, co nie jest możliwe podczas tradycyjnej metody operacyjnej.

W trakcie zabiegu artroskopii kolana wykonywane są niewielkie punktowe nacięcia po bokach stawu, następnie wprowadza się mikro kamerę i wypełnia przestrzeń solą fizjologiczną. Ortopeda, oglądając i opisując poszczególne struktury, przeprowadza diagnozę uszkodzeń, istnienia ciał obcych czy innych zmian. Zależnie od potrzeb, lekarz może od razu zastosować odpowiednią procedurę leczniczą, wykonując zabieg za pomocą miniaturowych narzędzi chirurgicznych. Zabieg charakteryzuje się brakiem obecności krwi, a dzięki niedużym nacięciom dolegliwości pooperacyjne związane są tylko z leczeniem. Bardzo istotną zaletą  artroskopii jest krótki pobyt pacjenta w klinice oraz zmniejszenie ilości powikłań po zabiegowych.

Przed zabiegiem poleca się naukę poruszania się za pomocą kul łokciowych oraz ćwiczenia przygotowujące do zabiegu. Po operacji kończyna zostaje unieruchomiona stabilizatorem na okres około 24-48 godzin. Zalecane jest wykonywanie w tym okresie ćwiczeń izometrycznych mięśni uda, zginanie operowanej kończyny w stawie biodrowym oraz ćwiczenia przeciwzakrzepowych. Czas, po którym możliwe jest pełne obciążanie chorego kolana, zależy od rodzaju artroskopii. Ćwiczenia z wyspecjalizowanym rehabilitantem warto wzbogacić o zabiegi fizykoterapeutyczne mające na celu przyspieszenie procesu gojenia np. laser wysokoenergetyczny na gojące się nacięcia, SIS – działający przeciwbólowo i przeciwobrzękowo z dodatkowym wzmocnieniem siły mięśni.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę w celu zabiegu artroskopii kolana w naszej klinice w Krakowie.

KONTAKT

Lubimy rozmawiać,

pozostańmy w kontakcie.
Chcesz uzyskać szczegółowe informacje o usługach kliniki lub umówić wizytę – skontaktuj się z nami.
YouTube
GODZINY OTWARCIA

pon-pt:  08:00 – 20:00

Na terenie kliniki duży, bezpłatny parking dla Pacjentów!

FORMULARZ KONTAKTOWY

Menu