Niestabilność stawu ramiennego

Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić

Niestabilność stawu ramiennego jest często diagnozowanym schorzeniem układu ruchu. Nieleczona może prowadzić do poważnych zaburzeń w mechanice barku oraz innych konsekwencji zdrowotnych pozornie niezwiązanych z obręczą barkową. Jej przyczyna może leżeć w mechanizmach przewlekłych lub ostrych urazach. Niestabilność funkcjonalna występuje na skutek przewlekłego, nieprawidłowego napięcia w obrębie stawu ramiennego, które może być spowodowane:

  • wrażenie niestabilności stawu,
  • nawracające zwichnięcia,
  • objawy bólowe podczas wykonywania ruchów w określonych płaszczyznach,
  • przeskakiwanie stawu z charakterystycznym „kliknięciem”
  • obawa przed wykonaniem pewnych ruchów.

Artroskopia stawu barkowego to zabieg polegający na wprowadzeniu do stawu barkowego endoskopu. Wprowadzeniu kamery do stawu poprzez niewielkie nacięcie umożliwiające dokładną diagnozę oraz przeprowadzenie leczenia. W trakcie diagnostyki wnętrza stawu na monitorze wykonuje się najczęściej 2-3 dodatkowe nacięcia, poprzez które wprowadza się narzędzia chirurgiczne, które umożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Zabieg artroskopii stawu barkowego pozwala na dokładna ocenę stanu uszkodzonych tkanek, naprawę uszkodzenia lub usunięcie patologii z oszczędzeniem sąsiednich zdrowych tkanek.

Tuż po zabiegu bark pacjenta zostaje unieruchomiony w ortezie, która zabezpieczy operowany staw barkowy i ograniczy możliwość niekontrolowanych ruchów. Ortezę pacjent powinien nosić przez około 2 tygodnie, zdejmując ją tylko na czas rehabilitacji.

Rehabilitacja
Podczas powrotu do odzyskania pełnej sprawności w kończynie pacjent ma zapewnioną opiekę z naszym fizjoterapeutą w klinice, z którym odbywa regularne ćwiczenia wzmacniające. Wykwalifikowana kadra dopilnowuje, bu kończyna nie została nadmiernie przeciążana ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia miejsca szycia obrąbka stawowego. Pacjentowi zalecane jest również również ćwiczenie czynnie stawu łokciowego, nadgarstka oraz palców we własnym zakresie. Pozwoli to na uniknięcie powstawania przykurczy wskutek unieruchomienia kończyny.  Powrót do pełnej sprawności następuje w okresie 4 tygodni od operacji i pacjencji mogą wrócić do czynnego uprawiania sportu.

KONTAKT

Lubimy rozmawiać,

pozostańmy w kontakcie.
Chcesz uzyskać szczegółowe informacje o usługach kliniki lub umówić wizytę – skontaktuj się z nami.
GODZINY OTWARCIA

pon-pt:  07:00 – 21:00

Na terenie kliniki duży, bezpłatny parking dla Pacjentów!

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Menu