ORTOPEDIA REGENERACYJNA

Osocze bogatopłytkowe PRP - innowacyjna metoda leczenia uszkodzeń mięśni, zaburzeń zrostu w naszej klinice w Krakowie

Osocze bogatopłytkowe PRP (platelet rich plasma) jest innowacyjną metodą leczenia wspierającą naturalne procesy regeneracji tkanek. PRP stanowi autologiczne (uzyskane z własnej krwi pacjenta) osocze zawierające skoncentrowane płytki krwi wraz ze związanymi czynnikami wzrostu. Efekt terapeutyczny osocza bogatopłytkowego PRP, polega na stymulacji fizjologicznych procesów gojenia tkanek oraz przyspieszeniu procesów regeneracji. Podanie osocza bogatopłytkowego jest skuteczną metodą leczenia uszkodzeń mięśni, stawów, zaburzeń zrostu kostnego, terapii urazów sportowych, ścięgien, więzadeł. Czynniki pochodzenia płytkowego wykorzystywane są również w rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego, co pozwala na jego szybszą i lepszą przebudowę po przeszczepie. Terapię tę stosuje się również w przypadku braku zrostu kostnego jako czynnik wspomagający proces gojenia.

Leczenie z pomocą i-PRF (fibryny bogatopłytkowa z komórkami macierzystymi) przyspiesza gojenie się ran oraz regenerację ścięgien, mięśni, więzadeł, tkanki chrzęstnej i kostnej. Metoda ta polega na aktywowaniu płytek krwi, które  uwalniają czynniki wzrostu, stymulują replikację komórkową oraz tworzenie naczyń, pobudzają metabolizm i różnicowanie komórkowe.

Dzięki zabiegowi i-PRF pacjent szybciej pozbywa się bólu i wraca do sprawności ruchowej. Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogato-płytkowej służy do odbudowy tkanki włóknistej.

Substancje te podawane metodą iniekcji i służą do bezoperacyjnej regeneracji stawów, łagodzenia stanów zapalnych ścięgien, mięśni oraz terapii innych struktur ciała.

Zarówno osocze, jak i fibryna bogato-płytkowa mają charakter autogenny, czyli pozyskiwane są z krwi pobranej od pacjenta, poddanej separacji w specjalnej wirówce. Osocze i fibryna bogatopłytkowa są substancjami całkowicie naturalnymi. Ich podanie nie niesie za sobą ryzyka reakcji alergicznej, gdyż są biokompatybilne z tkankami własnymi pacjenta.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabiegu osoczem bogatopłytkowym PRP w naszej klinice w Krakowie.

KONTAKT

Lubimy rozmawiać,

pozostańmy w kontakcie.
Chcesz uzyskać szczegółowe informacje o usługach kliniki lub umówić wizytę – skontaktuj się z nami.
GODZINY OTWARCIA

pon-pt:  07:00 – 21:00

Na terenie kliniki duży, bezpłatny parking dla Pacjentów!

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Menu