Skręcenie kostki bocznej i powrót na narty w jednym sezonie.

Rozmawiamy z panią Aleksandrą Maczugowską, która do doktora Budziaszka trafiła… ponieważ jej córka przyjaźni się z naszą panią psycholog Agnieszką Budziaszek. W wywiadach trzeba być szczerym.

Jest 5 stycznia, 2023 rok. Na przestronnych korytarzach krakowskiej kliniki ortopedycznej pojawia się Pani Aleksandra. Niedługo wkrótce wiemy już, że coś tu się będzie kroiło.

Niefortunny skok z biurka na ziemię sprawił, że noga bardzo spuchła, a dodatkowo  odczuwałam silny ból przy chodzeniu. Niestety po 10 dniach ból nie ustawał, a opuchlizna pomimo zimnych okładów nie schodziła, zdecydowałam się iść na konsultację lekarską.

Wywiad z Panią Aleksandrą odbył się w formie mailowej, więc my tu po prostu wszystko po kolei wkleimy. I tyle.

Co Panią skłoniło do operacji w EFFI Clinic?

Na operację zdecydowałam się po wizycie u doktora  Budziaszka, który wzbudził moje zaufanie i nie widziałam powodu, dla którego miałabym odkładać nieunikniony zabieg – badanie poparte zdjęciem RTG wskazało na zerwanie więzozrostu w prawej nodze.

„Obecnie mój stan fizyczny jest taki jak przed złamaniem nogi. Musze się zastanowić, która noga była operowana, bo nie mam ani blizny, ani żadnych zmian.”

Jak wyglądał kontakt z personelem medycznym i przygotowanie do operacji?

Do operacji byłam dobrze przygotowana. Lekarz dokładnie wyjaśnił mi wszystkie szczegóły i obrazowo opisał jak będzie wyglądał przebieg zabiegu. Byłam spokojna, bo czułam, że jestem w dobrych rękach. Bardzo pomocna i cierpliwa była również pielęgniarka Pani Ola, która dokładnie i bez pośpiechu wytłumaczyła mi jak się przygotować i co kupić w aptece, żeby po operacji, czuć się komfortowo. Dostałam też do niej numer telefonu, żeby w razie dodatkowych pytań i wątpliwości, móc zadzwonić o każdej porze.

A sama operacja?

Zabieg przebiegał dokładnie tak jak go sobie wyobraziłam, a nawet lepiej, tzn. nie sądziłam, że wszystko będzie aż tak sprawnie i bezstresowo. Cały personel na bloku operacyjnym był bardzo wspierający i przyjacielski. Cały czas czułam się komfortowo zaopiekowana i bezpieczna.

Jak długo trwał powrót do zdrowia?

Ponieważ miałam dokładnie wyjaśnione, jak używać leków przeciwbólowych i jak się zachowywać,  moja rekonwalescencja przebiegła, bardzo sprawnie. Po zdjęciu szwów rozpoczęłam fizjoterapię. Pan fizjoterapeuta, miał wgląd do mojej historii choroby i dokładnie wiedział jakie zabiegi wykonywać. Po każdej wizycie czułam się co raz lepiej, dodatkowo ćwicząc w domu, tak jak mi zalecił. Personel pamiętał również o konieczności wizyty kontrolnej i przypomniał mi o tym, pilnując terminu.

Co było dla Pani najważniejsze w całym procesie powrotu do zdrowia?

Z operacji i późniejszych kontaktów z kliniką, jestem bardzo zadowolona. Do zdrowia wróciłam szybko i bez żadnych komplikacji. Na początku kwietnia byłam na nartach. W momencie złamania, nie mogłam sobie wyobrazić, że tak szybko mogę wrócić do zdrowia.

Miała Pani okazję korzystać z usług fizjoterapii po operacji w naszej klinice, jak ocenia Pani współpracę na tej linii?

Moja fizjoterapia przebiegła bardzo szybko. Jestem bardzo zadowolona. Zabiegi odbywały się  w miłej atmosferze i przynosiły realną poprawę stanu mojej nogi.

Pojawiły się jakieś problemy z operowaną nogą?

Sześć miesięcy po operacji, mocno przeciążyłam nogę i zaczęła mnie lekko boleć i trochę też spuchła.  Na wizytę kontrolną zostałam przyjęta w dniu, w którym zadzwoniłam. Wykonano mi zdjęcie RTG, zostałam zbadana przez doktora i uspokojona, że wszystko jest w porządku.

Czy wróciła Pani do pełnej sprawności?

Obecnie mój stan fizyczny jest taki jak przed złamaniem nogi. Musze się zastanowić, która noga była operowana, bo nie mam ani blizny, ani żadnych zmian.

Jak cała sytuacja z uszkodzenie nogi i konieczną operacją wpłyJak cała sytuacja z uszkodzenie nogi i konieczną operacją wpłynęła na pani stan psychiczny?

Cały incydent ze złamaniem nogi wpłynął na mnie początkowo dosyć słabo, obawiałam się, że nie wrócę do pełnej sprawności, bo mam ponad 50 lat. Jednak obecnie jestem w pełni sprawna i to mocno mnie uspokoiło, dając poczucie, że jeśli coś sobie znowu zrobię to jest EFFi z dr Budzaszkiem!

Co było dla Pani najważniejsze w całym procesie powrotu do zdrowia?

Obecnie mój stan fizyczny jest taki jak przed złamaniem nogi. Musze się zastanowić, która noga była operowana, bo nie mam ani blizny, ani żadnych zmian.

Czy poleciłaby Pani EFFI Clinic innym pacjentom?

Wizyty przebiegały bardzo sprawnie i fachowo.  Czułam się ważna i zaopiekowania. Gorąco każdemu polecam.

Pani Aleksandrze dziękujemy za poświęcony czas i życzymy dużo zdrowia.

Menu