ZABIEGI Z UŻYCIEM WYPEŁNIACZY NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO
Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego stanowią jedno z podstawowych narzędzi w rękach doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.
Do czego używamy kwasu hialuronowego?
Używamy go przede wszystkim do uzupełniania zaników objętości struktur twarzy pojawiających się z wiekiem (proces ten rozpoczyna się po 20. roku życia). Zaniki te dotyczą przede wszystkim tkanki podskórnej i kości – w rzeczywistości podanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego w skórę jest bardzo rzadko wykonywane. Poza naturalnie postępującymi zanikami struktur twarzy wypełnienia te stosuje się także w korekcja defektów wrodzonych i nabytych (np. po urazach czy operacjach), a także w małoinwazyjnej korekcji nosa oraz estetycznej korekcji ust.
Wypełnienie kwasem hialuronowym stanowi odmianę implantu twarzy, dlatego jego podanie musi odbywać się z najwyższym poszanowaniem anatomii oraz w sterylnych warunkach gabinetu zabiegowego.
Czym jest kwas hialuronowy?
Jest to naturalnie występujący w naszym organizmie cukier, który poddaje się procesowi tzw. „sieciowania”, czyli łączenia w większe struktury o specyficznych właściwościach mechanicznych. Doświadczony lekarz medycyny estetycznej potrafi dobrać preparat który stosuje tak, aby w jak najlepszym stopniu odpowiadał właściwościom tkanki do której zostanie podany, co jest – obok właściwej techniki wykonania zabiegu – podstawą do uzyskania naturalnego wyglądu.
Dlaczego powinieneś wykonać leczenia nadpotliwości w EFFI Clinic
- Bezpieczny zabieg wykonywany przez doświadczonego chirurga plastyka
- Najwyższa jakość toksyny
- Bezpłatny parking dla pacjentów znajdujący się bezpośrednio pod kliniką
Jak długo utrzymuje się efekt po podaniu kwasu hialuronowego?
Jak długo utrzymuje się efekt po podaniu kwasu hialuronowego? To zależy. Przede wszystkim zależy to od miejsca podania. Najważniejszym czynnikiem powodującym zanik wypełnienia jest intensywność mechaniki miejsca podania, a co za tym idzie siły działające na produkt. Stąd w skroni wypełnienie tym samym preparatem utrzyma się dłużej niż w ustach. Drugim w kolejności czynnikiem jest odpowiedź immunologiczna organizmu. Wstrzyknięty kwas hialuronowy jest ciałem obcym (tak samo jak implant zębowy czy proteza biodra) i powoduje (w zależności od jakości produktu) odpowiedź immunologiczną. Ostatnim – i najmniej istotnym – czynnikiem powodującym zanik wypełnienia jest aktywność hialuronidazy (enzymu rozkładającego kwas hialuronowy), która u różnych osób jest zmienna. Na jak długi efekt możesz zatem liczyć? Najczęściej jest to:
- w skroniach, okolicach oczu, bródce, linii żuchwy i na czole: 18-24 miesiące,
- w policzkach i liniach marionetki: 12-18 miesięcy,
- w ustach i w okolicy ust: 8-12 miesięcy.
Jakich wypełniaczy używamy i dlaczego?
Ponieważ na pierwszym miejscu stawiamy zawsze bezpieczeństwo zabiegu, używamy tylko trzech najbardziej sprawdzonych marek wypełniaczy: Neauvia, Juvederm i Restylane. Z tych trzech obecnie najbardziej wiodącym w naszej klinice produktem jest Neauvia, która dzięki najlepszym właściwościom mechanicznym oraz ochronie immunologicznej pozwala nam na uzyskanie optymalnych efektów w najbezpieczniejszy sposób i z najdłuższym efektem.
KONTAKT
Lubimy rozmawiać,
GODZINY OTWARCIA
pon-pt: 07:00 – 21:00
Na terenie kliniki duży, bezpłatny parking dla Pacjentów!