Leczenie nadpotliwością toksyną

Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić

Leczenie nadmiernej potliwości

Nadmierna potliwość pach, dłoni czy stóp to częsty problem powodujący duży dyskomfort.

Czym jest nadmierna potliwość?

Nadmierna potliwość pach, dłoni czy stóp to częsty problem powodujący duży dyskomfort. Obecnie najlepszym rozwiązaniem, zarówno biorąc pod uwagę skuteczność jak i bezpieczeństwo zabiegu leczenia miejscowej nadpotliwości jest lokalne śródskórne podanie toksyny botulinowej. Zabieg ten powoduje w ciągu kliku dni całkowite ustąpienie problemu na leczonym obszarze.

Jak działa toksyna typu A?

Mechanizm działania tego leku polega na zablokowaniu wydzielania neuroprzekaźników powodujących działanie mięśnia. W przypadku leczenia nadmiernej potliwości celem podania toksyny botulinowej jest zablokowanie przekaźnictwa pomiędzy układem nerwowym a mięśniami odpowiedzialnymi za uwalnianie potu z gruczołów. Zablokowanie to następuje do 7 dni od podania leku i z punktu widzenia farmakologii jest trwałe. Dlaczego zatem efekt działania toksyny przemija? Ponieważ następuje reinerwacja, czyli ponowne unerwienie mięśni.

Dlaczego powinieneś wykonać leczenia nadpotliwości w EFFI Clinic
  • Bezpieczny zabieg wykonywany przez doświadczonego chirurga plastyka
  • Najwyższa jakość toksyny
  • Bezpłatny parking dla pacjentów znajdujący się bezpośrednio pod kliniką

Ile utrzymuje się efekt zabiegu?

Jest to proces regeneracyjny trwający najczęściej około 4-6 miesięcy, więc na taki czas utrzymywania się efektu możemy liczyć. Na rynku mamy dostępnych kilka preparatów toksyny typu A, które różnią się między sobą m.in. objętością podawanego roztworu czy warunkami przechowywania, ale (z uwagi na mechanizm działania) nie różnią się czasem utrzymywania się efektu. Ten zależy przede wszystkim od zdolności organizmu do regeneracji oraz od dawki.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, jest przeprowadzany przez lekarza w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga rekonwalescencji.

KONTAKT

Lubimy rozmawiać,

pozostańmy w kontakcie.
Chcesz uzyskać szczegółowe informacje o usługach kliniki lub umówić wizytę – skontaktuj się z nami.
GODZINY OTWARCIA

pon-pt:  07:00 – 21:00

Na terenie kliniki duży, bezpłatny parking dla Pacjentów!

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Menu