aktualności

EFFI Clinic wycofuje się ze świadczenia usług medycznych

Z dniem 1 listopada firma EFFI Clinic zakończyła swoją działalność w zakresie świadczenia usług medycznych. Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym pacjentom i pracownikom za ich zaufanie i wsparcie przez te lata.

Obiekt przy ulicy Sokołowskiego 19 przejdzie gruntowną modernizację i dołączy do ogólnopolskiej sieci placówek medycznych Newmedical.

Szczegółowe informacje o firmie Newmedical, w tym lista specjalistów, godziny otwarcia i usługi, które będą świadczone przy ulicy Sokołowskiego 19, znajdą Państwo na stronie www.nmedical.pl/krakow.

Dokumentacja medyczna pacjentów EFFI Clinic

W sprawie dostępu do archiwalnej dokumentacji medycznej pacjentów EFFI Clinic, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48123004850.

czytaj więcej

Zmiany w ofercie EFFI Clinic

Konsultacje ortopedyczne

Z dniem 14 września EFFI Clinic zakończyło współpracę z doktorem Łukaszem Budziaszkiem. Informujemy, że w obecnej chwili klinika zawiesza konsultacje ortopedyczne i zabiegi operacyjne.

Nowe godziny otwarcia

Diagnostyka obrazowa będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. Informujemy również, że od 15 września nasza placówka będzie nieczynna w soboty.

Badania kliniczne

EFFI Clinic rezygnuje z udziału w badaniach klinicznych nad wydłużaniem kończyn metodą gwoździa śródszpikowego. Pragniemy przeprosić uczestników badania za wszelkie niedogodności i zapewnić, że skontaktujemy się z każdym z nich indywidualnie w najbliższym czasie, aby przedstawić dalsze informacje i możliwe alternatywy.

Dziękujemy za zaufanie i zapewniamy, że EFFI Clinic pozostaje zaangażowana w dostarczanie najwyższej jakości opieki medycznej.

czytaj więcej

Ból pleców – pomagamy natychmiast!

Kiedy pojawia się ból nie zwlekaj z leczeniem. Skorzystaj z pomocy zespołu EFFI Orthopedic Clinic. 
Ostry ból pleców atakuje nas niespodziewanie, w chwilach nasilonych aktywności fizycznych, napięcia czy stresu. Paraliżuje. Nie pozwala normalnie funkcjonować. Mamy wtedy nadzieję, że to chwilowe, że ból minie. Doraźnie zażywane środki przeciwbólowe nie przynoszą oczekiwanej ulgi. Ból nie ustępuje i po jakimś czasie wraca ze zdwojoną siłą. To objaw zespołu przeciążeniowo-bólowego kręgosłupa. Kiedy pojawia się ból nie zwlekaj z leczeniem. Skorzystaj z pomocy zespołu EFFI Orthopedic Clinic
Szybko i skutecznie uwolnimy Cię od tego problemu. Zlikwidujemy lub bardzo ograniczymy jego przyczynę.

W EFFI Orthopedic Clinic zaopiekujemy się Tobą kompleksowo. Z łatwością umówisz się u nas na wizytę – bez konieczności czekania czy uciążliwej rejestracji. W naszej klinice mamy do dyspozycji wszystko co jest potrzebne, aby Ci pomóc.  Dysponujemy kompletem najnowocześniejszej aparatury do diagnostyki obrazowej. Twoim leczeniem zajmą się najlepsi specjaliści z zakresu ortopedii, terapii manualnej, fizykoterapii, rehabilitacji czy farmakologii.  
Pomyśl o swoim zdrowiu i komforcie. Odwiedź EFFi Orthopedic Clinic. Jesteśmy tu po to, abyś mógł cieszyć się życiem i nie musiał rezygnować ze swoich planów czy przyjemności. 
Skontaktuj się z nami tel. 12 300 48 48   

  

czytaj więcej

Pakiety prezentowe Zdrowie w EFFI

Zdrowie to najcenniejsze co mamy! Podarujmy je w prezencie! ​

Może ktoś z Twoich bliskich od dawna skarży się na uporczywe bóle? Może od jakiegoś czasu odmawia sobie aktywności fizycznej ze względu na stan swojego zdrowia? A może Ty cierpisz na przewlekłe bóle stawów?

Pakiet 1 ?
„Total Body Scan, czyli zdrowie od A do Z”
Total Body Scan, to zabieg gwarantujący sprawdzenie stanu zdrowia pacjenta od A do Z.

Jedno badanie, a lekarz przedstawi Ci wszystkie informacje na temat stanu Twojego zdrowia. Jeśli coś Ci dolega skan, wykryj problem w początkowym stadium. Badanie rezonansu magnetycznego pozwala na przesiewowe zobrazowanie ciała. Dzięki tej metodzie można zbadać ogólny stan swojego zdrowia i wykryć niepokojące zmiany chorobowe.

➡ Cena badania: 1290 zł zamiast 1490 zł
➡ Cena badania wraz z konsultacją po badaniu: 1490 zł

Pakiet 2?
„Pogromca bólu pleców”!

​Zadbaj o siebie na święta z pakietem „Pogromca bólu pleców”!
Ostatnie miesiące to nieustanny stres, życie w lęku i napięciu? ​?
?​Efektem tych przeciążeń może być nagły i intensywny ból pleców!

?Spraw sobie prezent i skorzystaj z pakietu zawierającego:

✔ konsultację ortopedyczną
✔ rezonans magnetyczny wybranego odcinka kręgosłupa
✔ terapię przeciwbólową

➡ Cena pakietu: 750 zł zamiast 890 zł

Pakiet prezentowy 3 ?
„Właściwa diagnoza”

Od dłuższego czasu zwlekasz z wizytą u specjalisty ortopedy?
Skorzystaj ze świątecznego pakietu EFFI i zrób sobie prezent. Zapisz się na:
✔ profesjonalną konsultację ortopedyczną z USG z omówieniem Twojego problemu i ustaleniem planu leczenia
✔ 1 sesję fizjoterapeutyczną – likwidującą ból i napięcie

➡ Cena pakietu: 390 zł zamiast 440 zł

Pakiet prezentowy 4 ?
„Diagnostyka pod kontrolą”

Zadbaj o siebie lub bliską Ci osobę z pakietami „Diagnostyka pod kontrolą”:

Pakiet „Pogromca bólu kręgosłupa” obejmuje: 
✔ badanie MRI wybranego odcinka kręgosłupa)
✔ konsultacja z lekarzem z omówieniem badania i planem leczenia

➡ Cena pakietu pierwszego: 650 zł zamiast 780 zł

czytaj więcej

Innowacyjny program STIMO

Wszystkie inicjatywy, które sprzyjają rozwojowi nauki i przyczyniają się do jej popularyzacji są nam bardzo potrzebne. Pomagają zmieniać ludzkie życie, rozwiązują problemy. Ostatnio bardzo dużo mówi się o projekcie, który może pomóc kilku milionom ludzi na świecie, cierpiącym z powodu urazów rdzenia kręgowego. Jest to jedno z przedsięwzięć  wspieranych przez fundację non-profit Wings for Life. Jest on finansowany między innymi ze środków zbieranych podczas Wings for Life World Run – międzynarodowego biegu charytatywnego organizowanego w 33 miastach z całego świata. Całkowity dochód z pakietów startowych i datków przeznaczany jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego.               
           Program STIMO – Stimulation Movement Overground, czyli innowacyjne badania kliniczne dla pacjentów po urazie rdzenia kręgowego, prowadzone są przez Szpital Uniwersytecki w Lozannie oraz tamtejszą Politechnikę Federalną. Inicjatywa pozwoliła trzem pacjentom znacząco poprawić swoją zdolność ruchową w czasie zaledwie pięciu miesięcy. O wynikach badań poinformowali szwajcarscy naukowcy: Grégoire Courtine i Jocelyne Bloch, którzy 1 listopada 2018 roku na łamach miesięcznika „Nature” opublikowali rezultaty swojej wieloletniej pracy. 
            Eksperymentalne badania składają się z dwóch różnych metod leczenia. Pierwsza z nich polega na pobudzeniu rdzenia kręgowego poprzez elektryczną stymulację zewnątrzoponową.  Implant, który wysyła bodźce umieszczany jest na odcinku, który odpowiedzialny jest za ruch mięśni nóg. Bodźce są zsynchronizowane z sygnałem płynącym z mózgu. Poprawia to organizację obwodów nerwowych. Naukowcy nie są do końca pewni na jakiej zasadzie działa ten mechanizm. Najprawdopodobniej stymulacja elektryczna powoduje „obudzenie” tkanki rdzenia kręgowego poniżej miejsca uszkodzenia, którą do tego czasu uznawało się za „uśpioną”. Największym wyzwaniem dla pacjentów jest skoordynowanie pracy implantu z ich własnym zamiarem chodzenia.         
            Druga metoda polega na używaniu specjalnego urządzenia, które stanowi wsparcie dla ciała podczas rehabilitacji. Pomaga ono w utrzymaniu równowagi, odciążeniu masy ciała i niweluje ryzyko upadkuSystem ten nazywa się FLOAT. Najważniejsze jest jednak to, że efekty leczenia utrzymują się nawet po wyłączeniu implantu.       
            Ta eksperymentalna terapia bez wątpienia jest szansą dla każdego, kto nabawi się uszkodzeń rdzenia kręgowego. Z każdym rokiem liczba takich osób rośnie. Głównym powodem są wypadki komunikacyjne. Wydawać by się mogło, że dla osoby przykutej do wózka inwalidzkiego nie ma większej nadziei na samodzielne poruszanie się na własnych nogach. Wyniki i rezultaty projektu STIMO napawają optymizmem i są nadzieją dla wielu milionów ludzi na świecie. Już teraz jest to ogromny przełom w badaniach nad niepełnosprawnością. Efekty, które widoczne są na grupie badanych pozwalają sądzić, że w przyszłości osoby takie, będą mogły samodzielnie żyć, a nie tylko egzystować.         

czytaj więcej

Osteoporoza

Człowiek w swoim życiu doświadcza wielu schorzeń. Istnieją również dolegliwości, których początkowe objawy są niezauważalne. Jedną z takich chorób jest osteoporoza, czyli choroba kości. Powoduje, że tkanka kostna ma małą masę i obniżoną jakość. W konsekwencji – szkielet jest bardziej podatny na złamania. W takiej sytuacji niebezpieczne mogą być nawet urazy, które u zdrowego człowieka nie powodują większych konsekwencji zdrowotnych. Jest to niestety bardzo powszechna choroba. Ze statystyk wynika, że w Europie i Ameryce Północnej dotyka około 6% mężczyzn i aż 21% kobiet w wieku powyżej 50 lat. 

Samodzielna diagnostyka jest w tym przypadku praktycznie niemożliwa. Każdy z nas powinien odpowiednio szybko zadbać o profilaktykę osteoporozy. Najlepszą opcją jest wykonanie pierwszych badań już między 24 a 26 rokiem życia, kiedy to człowiek osiąga swoja maksymalną masę kostną. Wszyscy jednak doskonale wiemy, że mało kto myśli o tak o takich kwestiach tak wcześnie. 

            Powszechnie przyjmuje się, że w profilaktyce i leczeniu osteoporozy niezbędne są ćwiczenia. Jednak na dziś – rola aktywności fizycznej nie jest do końca określona. O ile wiemy, że znaczny jej spadek powoduje głębokie ubytki masy kostnej, to poprawa masy kostnej w wyniku zwiększonej aktywności fizycznej nie jest już tak oczywista. Pewnym jest, że ćwiczenia zwiększają wytrzymałość szkieletu, zmieniając jego budowę (architekturę). Istnieją badania pozwalające ocenić gęstość mineralną kości w różnych miejscach. Analizy tych badań pozwalają stwierdzić, że aktywność fizyczna ma korzystny wpływ na zapobieganie utracie masy kostnej. Według mnie – bardzo korzystne dla zdrowia kości jest uprawianie przez całe życie ćwiczeń, szczególnie tych z obciążeniem.             
            Starsze osoby z obniżoną sprawnością, w ramach profilaktyki osteoporozy, powinny pomyśleć o udziale w indywidualnie dobranych programach ćwiczeń. Oprócz tego niezwykle ważne jest wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych, regularnej kontroli wagi i unikania lub całkowitego odstawienia używek, w szczególności papierosów. Zasadniczo jednak, na skuteczność zapobiegania osteoporozie, największy wpływ ma właściwe żywienie. Szczególnie unikanie częstego w tej grupie wiekowej niedożywienia białkowego. Ważna jest też suplementacja witaminy D razem z wapniem. Podawanie samej witaminy D powoduje tzw. osteoporozę wtórną, która pojawia się przy niskiej ilości dostarczanego w diecie wapnia.
            Wciąż mało docenianym, a bardzo skutecznym sposobem wykrywania osteoporozy, na który w Polsce nie zwraca się zbyt wielkiej uwagi jest wczesna diagnostyka. W tym przypadku nie powinno być wykorzystywane badanie TK lub RTG, ponieważ ze względu na ilość promieniowania jonizującego nie może być badaniem przesiewowym. Jedną z możliwości, która dostępna będzie w EFFI jest badanie specjalistyczne określające realną gęstość kości. 

czytaj więcej

EFFI dba o formę i zdrowie I-ligii siatkówki kobiecej

EFFI partnerem 7R Solna Wieliczka 

Z radością informujemy, że rozpoczęliśmy współpracę z I-ligową drużyną kobiecej siatkówki WTS Solna Wieliczka. 
Walka o trofea wymaga najwyższej sprawności, dlatego będziemy wspierać wspaniałe, ambitne zawodniczki z Wieliczki i cały sztab trenerski klubu w dążeniu do osiągnięcia jak największych sukcesów.

Zadbamy kompleksowo o doskonałą formę i zdrowie zawodniczek zarówno w zakresie profilaktyki jak i szybkiego leczenia ewentualnych urazów. Drużyna WTS Solna Wieliczka będzie mogła korzystać z naszego supernowoczesnego centrum diagnostycznego, które umożliwia wykonanie wszystkich niezbędnych badań w ciągu jednej wizyty, jednego dnia. Fachową opieką medyczną zawodniczek zajmie się nasz zespół medyczny w składzie: ortopeda, radiolodzy, fizjoterapeuci i rehabilitanci. 
Teraz gramy w jednej drużynie. 

Kibicuj z nami WTS Solna Wieliczka

czytaj więcej

Wings for life – Word Run 2019


Dzisiaj punktualnie o 13:00 rozpocznie się kolejna edycja Wings for Life World Run – jedynego takiego charytatywnego biegu na świecie! W Polsce bieg organizowany jest w Poznaniu i weźmie w nim udział ponad 8 000 osób! Całość zbiórki przeznaczana jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego i rozwój programu STIMO.

Bieg ma unikalną formułę sportową. Po 30 min. od startu biegaczy rusza za nimi specjalny samochód pościgowy „meta”. Każdy uczestnik, którego dogoni samochód kończy wyścig. Zwycięża biegacz, którego jako ostatniego dosięgnie meta i przebiegnie najdłuższy dystans.

▶️Dowiedz się więcej o organizacji Wings for Life oraz programie STIMO, wspierającym badania nad rdzeniem kręgowym. 

czytaj więcej

42 Zjazd Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego

Lorem ipsum dolor sit amet, ea eros fugit impedit pri, homero labitur an cum, eam id nemore commune mnesarchum. Mei unum quidam disputationi ad, sit ea putant assentior. Purto dolor et mel, et eos quas dicunt, ei qui facer utamur. Ne his detracto lucilius splendide, diam oblique sanctus nam id, vel vide labores ad.

Eu pro labore eirmod, eam ne civibus principes theophrastus, ad labitur singulis legendos vel. Causae adipiscing est at. Duo solet fabulas docendi id, his id harum animal. Luptatum reprehendunt vis at. An integre facilis sensibus vis, iriure erroribus ei vis, an vero senserit pro. Pro et dicam adipiscing.

czytaj więcej
KONTAKT

Lubimy rozmawiać,

pozostańmy w kontakcie.
Chcesz uzyskać szczegółowe informacje o usługach kliniki lub umówić wizytę – skontaktuj się z nami.

Andrzeja Sokołowskiego 19, 31-436 Kraków

GODZINY OTWARCIA

pon-pt:  08:00 – 20:00

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Menu